Loading

Cyklistika

Chcete zažiť adrenalínový cyklo víkend na lesných cestách a chodníkoch v okolí Nízkych Tatier? Chcete po absolvovaní náročných zjazdov relaxovať na letnej teraske s pivom v ruke a zároveň nemať strach o váš bicykel, ktorý bude v bezpečí našej garáže? Ak áno tak ste na správnej adrese. Takéto podmienky na víkendový relax sme vytvorili pre seba, ale radi sa sa o ne podelíme s ďalšími nadšencami horskej ale aj cestnej cyklistiky.

Čo Vám ponúkame?

Nizke Tatry sú ideálnym miestom v strede Slovenska, kde môžete na horskom alebo cestnom bicykli zažiť plnohodnotný víkend alebo aj dlhodobejší pobyt.Pripravili sme pre Vás cyklistické okruhy, ktoré sú kombináciou vyznačených cyklistických trás, turistických chodníkov a značených lesných ciest. Ich krátky popis sa nachádza nižšie. V prípade, že sa ubytujete v nasom Hoteli dostanete inštrukcie o značení cyklookruhov, ktoré je zrealizované tak, aby ich bolo možné absolvovať aj bez GPS navigácie.Cyklookruhy sú určené pre začiatočníkov ale aj pre technicky aj fyzicky zdatnejších cyklistov. Pri ich výbere sme kládli dôraz na to, aby produkovali nejaký ten adrenalín pri ceste dole a preverili vašu kondíciu cestou nahor. Okrem toho okruhy za pekného počasia poskytnú aj veľmi zaujímavé výhľady na Nízke Tatry. Náš hotel Vám tiež poskytuje komfort odloženia bicyklov v zamknutej garáži, pri menšej poruche servis a v prípade záujmu doprovod skupinky.Vyberáme niekoľko obĺúbených okruhov.


Okruh 1:  Krpáčovo-Tále-Bystrá-Mýto pod Ďumbierom-Bystrianska jaskyňa-Krpáčovo-33Km

Okruh 2: Krpáčovo-Tále lyžiarsky vlek-Podbrezová-Horná Lehota Bruchačka-Prameň Sama Chalúpku-Lyžiarsky vlek Krpáčovo-Hotel-27,5Km

Okruh 3: Cestný:Krpáčovo-Lopej-Brezno-Zadné Halny-Mýto pod Ďumbierom-Bystrá-Krpáčovo-46Km

Okruh 4: Krpáčovo-Hronec-vodná nádrž Hrončok-Sihla-Cierny Balog lesnícky skanzen-Bystrianska jaskyňa-Tále-Krpáčovo-87Km.
Okruh je možné na viacerých miestach skrátit, počas sezony sa dá z Čierneho Balogu zviest želežničkou.Na trase je niekoľko možností na občerstvenie.Odporúčam ako celodenný výlet.